dumnezeu umblă hai-hui
singurul dumnezeu adevărat este femeia
singurii dumnezei suntem noi pruncii femeilor dumnezeilor noştri
poate
ne cunoaştem de cealaltă parte a lumii acolo
iu-
iubirea fugară din calea oamenilor şi-a înfipt adânc tihna
iu-
iubirea fugară din calea oamenilor singurului dumnezeu al lui adam
nu al femeii care-i dăduse suflare de viaţă
poate
la umbra copacului bodhi îşi odihneşte dumnezeu
ca un preanimic nedreptatea şi cuvintele-adunate
din războaiele risipite-n iubirile noastre
singurul dumnezeu este iubirea ascunsă în inima
ultimului prunc dintre pruncii femeilor dumnezeilor oamenilor
da
lu-
lumină copilă
TEHNICI DE SUPER-VIETUIRE
,,Nu exista infern. El este doar imaginea raiului in care cu voie sau fara voie, mutam continuu lucrurile de la locul lor.''
Se afișează postările cu eticheta lumea. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta lumea. Afișați toate postările
joi, 24 februarie 2011
miercuri, 29 decembrie 2010
Lumea altfel

Dacă vrei să vezi "lumea altfel", oricine ai fi, oriunde te-ai afla, hai să încercăm joaca de-a viaţa!
Departe de aglomeraţiile urbane, putem încerca de la tehnici de supravieţuire până la nopţi nostalgice la gura sobei într-o cabană din mijlocul naturii.
De la trasee dificile sau medii, la ski sau programe de divertisment la alegere.
De noi depinde dacă schimbăm maşina de trăit cu fiinţa care simte.
Eu am văzut "lumea altfel" şi n-o pot păstra pentru mine.
Nu aş şti ce să fac cu atâta bogăţie.
joi, 23 decembrie 2010
Tură Piatra Craiului 17-21 decembrie 2010
Ultima tură pe acest an.
Braşov - oraş de suflet, nu conta că eram ud la picioare
primesc întotdeauna de la fete
câte-o pereche de şosete ;)
(curate, roz şi parfumate)
iar dacă sunt cuminte, peste noapte
mi-aduce Moşul nişte ghete ;)

Seara către Plaiul Foii a fost o adevărată aventură
"D": "mami este furtună aici!" - avea dreptate
Viscol puternic de abia am pătruns spre cabană, pe drumul forestier de la Zărneşti

Dacă nu pot merge pe creste... măcar pe coloana infinitului :))

greu la deal...

Ski, ecilibristică ha ha

după o zi de vizită în Zărneşti, la nişte oameni de ispravă (Ana, Andreea Dan şi Luci Clinciu) îmi vine dor de ducă...
o scurtă încălzire pe Muchia Coţofenei sub Brâul de mijloc al Pietrei Craiului



Bradăru abia a făcut ochi şi eu sunt sătul de traseu...:)
dar mă duc peste el acum să-l trezesc la viaţă, ger, zăpadă.

Ana, Emilia şi Adam Arpad (Arpi)
Ne dăm la poveşti lângă şemineu pentru că face parte din splendoarea locului şi a vremii de-afară
Braşov - oraş de suflet, nu conta că eram ud la picioare
primesc întotdeauna de la fete
câte-o pereche de şosete ;)
(curate, roz şi parfumate)
iar dacă sunt cuminte, peste noapte
mi-aduce Moşul nişte ghete ;)

Seara către Plaiul Foii a fost o adevărată aventură
"D": "mami este furtună aici!" - avea dreptate
Viscol puternic de abia am pătruns spre cabană, pe drumul forestier de la Zărneşti

Dacă nu pot merge pe creste... măcar pe coloana infinitului :))

greu la deal...

Ski, ecilibristică ha ha

după o zi de vizită în Zărneşti, la nişte oameni de ispravă (Ana, Andreea Dan şi Luci Clinciu) îmi vine dor de ducă...
o scurtă încălzire pe Muchia Coţofenei sub Brâul de mijloc al Pietrei Craiului



Bradăru abia a făcut ochi şi eu sunt sătul de traseu...:)
dar mă duc peste el acum să-l trezesc la viaţă, ger, zăpadă.

Ana, Emilia şi Adam Arpad (Arpi)
Ne dăm la poveşti lângă şemineu pentru că face parte din splendoarea locului şi a vremii de-afară
Abonați-vă la:
Postări (Atom)